January 19, 2022

Klubowa strona SMK

Jak poprawić bezpieczeństwo na drodze? Najwyższy czas zająć się światłami w swoim aucie. Porysowane reflektory wymagają opieki od strony kierowcy. Żeby dobrze działały, należy o nie dbać w szczególny sposób. Znajdźmy dobry zestaw do polerowania reflektorów i zadbajmy o swoje światła. Pomoże on nam uporać się z okropnymi rysami lub usunie żółty nalot.

Mechaniczne zestawy do polerowania reflektorów

Wielu producentów oferuje w swoich zestawach do polerowania reflektorów https://autokosmetyk.com/srodki-do-polerowania-reflektorow różne materiały i dodatki. Przy wyborze akcesoriów najważniejszym czynnikiem jest posiadanie wiertarki lub polerki. Gdy mamy jedno z tych narzędzi możemy zacząć rozglądać się za właściwym zestawem do regeneracji świateł. Taki komplet powinien zawierać papier ścierny, który używamy na sucho lub mokro.

Ma on różne gradacje. To pierwsza czynność zaraz po umyciu kloszy, jaką trzeba wykonać. Kolejna rzecz, jaka musi być to pasta. Tak jak w przypadku papierów ściernych, pasta ma również różne gradacje. Tanie zestawy oferują najczęściej tylko jedną pastę.

Zwróćmy uwagę, ile past jest zestawie, który zamierzamy kupić. Mleczko to kolejny odpowiedni przedmiot do auta, który daje połysk. Inną ważną rzeczą jest ochrona UV. Każdy dobry zestaw powinien mieć specjalny płyn, który użyjemy na samym końcu renowacji. Pozwoli on na ochronę świateł przed warunkami atmosferycznymi. Pełny zestaw ma jeszcze taśmę zabezpieczającą lakier wokół klosza i pady polerskie.

Są one podstawą pod właściwe materiały używane za pomocą wiertarki lub polerki, takie jak gąbki polerskie lub papiery ścierne.

Ręczne stosowanie zestawów do polerowania reflektorów

Oprócz zestawów do regeneracji lamp za pomocą polerki mechanicznej możemy znaleźć takie do ręcznego stosowania. To zestawy, które pozwolą na bardzo szybkie odnowienie lamp. Nie potrzeba żadnych urządzeń. Poleruje się ręcznie za pomocą mikrofibry.

Takie zestawy do polerowania reflektorów muszą mieć pastę i gąbkę lub płyn. To totalne minimum, które pozwoli na zadbanie o reflektory.

Akcesoria dla kierowców