mapa samochodowa

Co zrobić, gdy GPS przestanie działać?

0 Comments

Podróż samochodem, nawet jeśli ma ona odbywać się na bardzo dużą odległość, może być bardzo przyjemna. Wystarczy tylko zapewnić sobie przyjemne warunki w samochodzie i wyznaczyć sobie najszybszą drogę do celu, którą może nam wskazywać na przykład GPS.

Co zrobić, gdy GPS przestanie działać?

Nie należy wtedy panikować. Awarie mogą zdarzyć się zawsze i warto być na nie przygotowane. Wystarczy tylko dobrze zaopatrzyć auto przed podróżą lub jeśli ktoś o tym nie pomyślał wcześniej, to udać się na najbliższą stację benzynową, jaka będzie po drodze i zakupić samochodowe mapy papierowe. Warto także poświęcić kilka złotych więcej i kupić takie ogólne papierowe mapy samochodowe, na przykład z mapą całej Europy, czy danego kraju, lecz także warto mieć dokładnie mapy konkretnych regionów, które pozwolą na dokładne wyznaczenie miejsca do celu.

Samochodowe mapy dla kierowców zawsze powinny znajdować się w schowku samochodu, ponieważ nigdy tak naprawdę nie wiadomo, kiedy będą mogły one się przydać. Nie warto ryzykować zagubienia się w terenie, ponieważ jest to tylko niepotrzebna strata czasu, a przecież kilkanaście złotych nie uszczupli znacznie budżetu. Można o tym pomyśleć w czasie trasy, lecz można już po prostu zakupić mapę trochę wcześniej.