February 17, 2020

Klubowa strona SMK
silnik auta do remontu

Południowokoreański producent samochodów Hyundai zachęca do zakupu aut między innymi poprzez ich eleganckie i stylowe kształty czy też doskonale przemyślane szczegóły, dzięki którym samochód przyciąga wzrok. Niestety nie ma sprzętu idealnego. Każdy w wyniku eksploatacji i wypadków losowych może ulec zużyciu lub zepsuciu. Konieczna jest wtedy wymiana części.

Jakie części zakupić?

Reperacja każdego samochodu, szczególnie w przypadku nowych modeli może być kosztowna. Przede wszystkim, gdy decydujemy się na oryginalne części Hyundaia w NordAuto, które nabyć można w tzw. ASO, czyli autoryzowanych serwisach obsługi.

Oczywiście istnieją alternatywy w postaci części zamiennych. Aktualnie na polskim rynku nie brakuje produktów wykonanych przez przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji tego typu części. Ich główną przewagą jest cena, która może być znacznie niższa, aniżeli oryginalne części Hyundaia.

Czy cena równa się jakości?

Zakupując części oryginalne mamy pewność, iż te w żaden sposób nie będą różnić się od tych zamontowanych w czasie montażu na linii produkcyjnej. Będą one posiadać logo Hyundaia oraz będą objęte gwarancją, jeżeli zostaną założone przez autoryzowany serwis.

Jeżeli montaż zostanie dokonany przez mniejszy warsztat w przypadku komplikacji mogą pojawić się problemy z przyjęciem roszczeń. Zakładając części oryginalne, chociaż jest to kosztowne mamy pewność ich najwyższej jakości.

Jeżeli jednak zdecydujemy się na zakup u alternatywnych dostawców, to najlepszą opcją będą markowe zamienniki. Ich wytwarzaniem zajmują się te same przedsiębiorstwa, które dostarczają części na linię produkcyjną. W tym przypadku części zamienne nie będą oznaczone logiem marki naszego samochodu.

Należy również pamiętać, że dostawcy części mogą specjalizować się tylko w niektórych elementach. Chociaż firma może wytwarzać świetnej jakości łożyska czy rozrządy to niekoniecznie oferowane przez nią hamulce muszą być równie dobre.

Samochody