April 9, 2020

Klubowa strona SMK

Aby zachować lakier samochodowy w jak najlepszej kondycji przez długie lata, konieczne jest prawidłowe i regularne mycie całego samochodu. Zarówno zbyt rzadkie przeprowadzanie tej czynności, jak również wykonywanie jej przy użyciu zbyt słabej jakości narzędzi, prowadzić może do szybkiego uszkodzenia powłoki lakierniczej. Co jaki czas i czym myć samochód?

Kiedy myć auto?

Każde mycie samochodu niesie za sobą ryzyko uszkodzenia lakieru. Z tego powodu powinno ono być przeprowadzane jedynie w sytuacji, gdy jest to konieczne. Mycie i czyszczenie czystego auta jest igraniem z ogniem.
Z drugiej strony nie można również zbyt długo zwlekać. Pewne zanieczyszczenia na lakierze, gdy nie będą zbyt długo usuwane, mogą go trwale uszkodzić.

Czym myć auto?

Najczęściej używany sprzętami jest szczotka do mycia samochodu i gąbka do mycia. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, dlatego przed wyborem konkretnego narzędzia warto jest je poznać.
Gąbka jest znacznie tańsza, jednak zużywa się o wiele szybciej. Wymaga również częstszego i bardziej skrupulatnego mycia, ponieważ w jej strukturę lubią wnikać małe drobinki piasku, które rysują lakier podczas mycia.
Przy wyborze szczotki do mycia samochodu powinno się zwracać głównie uwagę na jej włosie. Nie może być zbyt twarde, ponieważ również może porysować lakier. Szczotka jest droższa, jednak nie wymaga tak częstych wymian. Dodatkowo znacznie łatwiej się ją czyścić.

Pielęgnacja