January 19, 2022

Klubowa strona SMK
zimowa opona

posiadaczy aut osobowych. Dostarcza też opony motocyklowe, do samochodów ciężarowych, czy pojazdów rolniczych. Opony Michelin zimowe są więc świetnym wyborem, niezależnie od posiadanego środka transportu.

Dlaczego Michelin?

Koncern produkujący opony Michelin zimowe jest w posiadaniu jedenastu oponiarskich marek premium, m.in. Goodrich i Kleber. Michelin jest wśród nich tą wiodącą. To właśnie w tej marce koncentrują się innowacje wypracowane przez całe przedsiębiorstwo. Firma zbiera swoje doświadczenia nie tylko przez działania zespołu odpowiedzialnego za badania i projektowanie. Również klienci dostarczają informację zwrotną o tym jak dany model opony zachowuje się w realnym użytkowaniu. Wśród takich klientów na pewno trzeba zauważyć i docenić kierowców i mechaników F1. O tym jak rzeczywiście działają opony Michelin zimowe, świadczy jednak zaufanie firm transportowych, które bardzo często pracują bez względu na mroźne i śnieżne warunki. Michelin wraz z innym swoimi markami stanowi najczęstszy wybór jako opona do samochodów ciężarowych.

Dlaczego zimowe?

Polska, w przeciwieństwie do krajów położonych bardziej na północ, nie posiada wymogu użytkowania specjalnych opon przeznaczonych na sezon zimowy. Kształt bieżnika i miękkość opony ma jednak najistotniejsze znaczenie dla zachowania samochodu na lodzie, śniegu i błocie pośniegowym. Opona jest jednym łącznikiem między autem a nawierzchnią. Bez dobrej opony, nawet najbardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa, nie zadziałają poprawnie. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać produkt, który reprezentuje przynajmniej taki poziom jak opony Michelin zimowe.

Opony