May 31, 2020

Klubowa strona SMK

Wybór opon motocyklowych to sprawa kluczowa, jeśli chodzi o komfort poruszania się na motorze oraz łatwość jego prowadzenia. Nie wszyscy motocykliści zdają sobie sprawę z tego, że inwestycja w opony wysokiej jakości, to inwestycja we własne bezpieczeństwo, a także bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu. Opony motocyklowe to jedyny element motoru, jaki łączy nawierzchnią z resztą pojazdu. Dlatego do wyboru idealnie dopasowanych opon należy przywiązać szczególną uwagę. 

Opony – koniecznie wysokiej jakości

Niezależnie od tego, jaki rodzaj opon motocyklowych chce się kupić, warto zwracać uwagę jedynie na produkty z najwyższej półki – takie jak opony motocyklowe Michelin Pilot Road. Oczywiście, trzeba liczyć się z tym, że ich cena może być odpowiednio wyższa. Trzeba jednak wiedzieć, że ludzkie bezpieczeństwo nie powinno mieć ceny. 

Niskiej jakości opony będą co prawda kosztować mniej, może też jednak okazać się, że już po jednym średnio intensywnym sezonie, będą nadawały się jedynie do kosza. 

Dobór opon motocyklowych do warunków jazdy

Decydując się na zakup opon wysokiej klasy, takich jak opony motocyklowe Michelin Pilot Road, trzeba zainteresować się, na jaką nawierzchnię są one dedykowane. Jedne opony idealnie będą sprawdzać się na asfalcie, podczas gdy z kolei inne lepiej pasują do torów wyścigowych. Jeszcze inne opony powinna wybrać osoba, która preferuje rajdy terenowe. Tylko odpowiednie dopasowanie mieszanki pozwoli zapewnić motocyklowi właściwą przyczepność i komfortowe prowadzenie, nawet w trudnych warunkach.

Opony