September 22, 2020

Klubowa strona SMK
dunlop

Kilka lat temu brytyjski producent opon Dunlop zaproponował model Dunlop sp sport bluresponse, który kusi wysokim bezpieczeństwem użytkowania, oraz ergonomią projektu zapewniającą oszczędność w zużyciu paliwa. Jego niewątpliwą zaletą jest również bardzo niski poziom hałasu,który pozostaje znacznie poniżej dopuszczanych przepisami norm.

Dla kogo są opony Dunlop

dunlopOpony Dunlop sp sport bluresponse to opony bardzo wysokiej klasy (sprawdź parametry i opinie), które zapewniają bezpieczeństwo i komfort pod wieloma względami. Na pierwszy plan wysuwa się jednak bezpieczeństwo użytkowania. Prezentowane opony zapewniają przede wszystkim bardzo wysoką przyczepność do drogi, zarówno w warunkach dobrej pogody, jak i kiedy jest bardzo mokro. Uzyskane jest to przez zastosowanie specjalnie odpornej na warunki atmosferyczne mieszanki polimerów, oraz dzięki odpowiedniemu kształtowi bieżnika. Jest on zaopatrzony w dobrze zaprojektowane rowki odprowadzające wodę, a jego boki są dodatkowo wzmocnione. Powoduje to, że opony zachowują przyczepność w każdych warunkach.

Wysokie parametry bezpieczeństwa opon Dunlop sprawiają, że świetnie sprawdzają się one w samochodach rodzinnych i są bardzo polecane dla osób przemierzających regularnie długie trasy w nieprzewidywalnych warunkach atmosferycznych.

Inną istotną kwestią jest wpływ opon na zużycie paliwa. Opony Dunlop mają wyjątkowo niski wskaźnik oporu toczenia, co powoduje, że zużycie paliwa w samochodach, które zostały w nie zaopatrzone jest zauważalnie niższe. Na te opony powinny więc zwrócić uwagę osoby, którym szczególnie zależy na ekonomiczności jazdy, oraz te, którym nieobca jest troska o środowisko naturalne.

Samochody