February 17, 2020

Klubowa strona SMK

Gąbka polerska do doskonały sposób na przywrócenie salonowego blasku każdego auta. Aby jednak było to skuteczne, należy wiedzieć, czym się kierować przy wyborze takiej gąbki.

Gąbki polerskie z pianki poliuretanowej

Bardzo często spotkać się można z gąbkami polerskimi wykonanymi z materiału takiego jak poliuretanowa pianka. Jest to zdecydowanie najbardziej popularny rodzaj tarcz, jakie obecnie wykorzystywane są zarówno przez zawodowców, jak i amatorów do przywracania blasku samochodowej karoserii. W tym przypadku pady charakteryzują się zmienną twardością, przepustowością powietrza, trwałością, średnicą oraz kształtem, dzięki czemu idealnie można dopasować je do indywidualnych potrzeb danego auta.

Zastosowanie polerskich gąbek

Gąbki polerskie są na tyle proste i oczywiste w obsłudze,że śmiało korzystać z ich możliwości może każdy. Gąbki polerskie mogą być stosowane do każdego rodzaju lakierowanych powierzchni. Gąbka polerska sprawdzi się na każdym z etapów procesu lakierowania, idealnie sprawdzi się również przy nakładaniu na karoserię auta płynnego wosku. Zastosowanie gąbek polerskich wykonanych z pianki poliuretanowej ma wiele zalet. Za te najważniejsze można uznać:
-niską cenę zakupu,
-bezpieczeństwo stosowania, szczególnie w przypadku amatorów,
-szeroka dostępność różnych twardości, rozmiarów, kształtów i rodzajów pianek, co daje wiele możliwości zastosowania takiej gąbki,
-gąbka polerska jest idealna, jeżeli trzeba powłokę wykończyć na wysoki połysk.

Pielęgnacja