February 17, 2020

Klubowa strona SMK
kaski cross

Temat przewożenia dziecka na motocyklu interesuje wszystkich fanów tej formy przemieszczania się. Już pierwsze kojarzy się czy przewozić dziecko z przodu czy z tyłu. Oczywiście tak jak w przypadku każdego pasażera, czyli z tyłu.

Zasady przy przewożeniu dziecka na motocyklu

Przede wszystkim należy z dzieckiem robić częste postoje, aby nie zasnęło wtulone w pas, gdyż może szybko rozluźnić uścisk a to skutkowałoby bardzo poważnym wypadkiem. Są trzy istotne kwestie, które nas przed tym uchronią. Po pierwsze fotelik, który można zastosować tak jak w samochodzie, dzięki czemu dziecko nie wypadnie, jazda nie szybciej niż 40 km/h z dzieckiem, a także solidny kask dla dziecka z homologacją, jak np. kask Ozone. Kask z przesłoną uchroni przed zranieniem czy skaleczeniem przez odłamki kamieni, którymi można dostać podczas jazdy.

Kaski crossowe na motocykl i quada

Jeżdżąc w terenie właściwie w ogóle nie powinniśmy się zastanawiać, jaki kask wybrać, gdyż lekki karbonowy kask crossowy wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Trzeba pamiętać by właściwie dobrać rozmiar kasku, sprawdzić czy nie spada lub nadmiernie nie uwiera. Do tego trzeba przymierzyć dziecku gogle. Kaski motocyklowe dla dzieci w wersji terenowej nie posiadają bowiem przesłony. Gogle powinny idealnie pasować rozmiarem do kasku i nie zsuwać się. Wybór odpowiednich modeli kasków motocyklowych dla dzieci pozwoli nie martwić się w czasie jazdy nadmiernie o ich bezpieczeństwo dzięki odpowiedniej prewencji.

Akcesoria dla kierowców