Jak kupować dobre opony?

0 Comments

185/65 r15

To naturalne, że ogumienie zawsze wybiera się sezonowo. Zawsze należy pamiętać o wymianie opon z zimowych na letnie i odwrotnie. Oczywiście- można wybrać opony wielosezonowe, ale jest to opcja raczej dla mieszkańców miast. Kierowcy często zastanawiają się jakie opony wybierać- stawiać na te, które są już używane? Czy lepiej dołożyć trochę gotówki i mieć pewność, że opony będą w 100% bezpieczne?

Klasa wybieranych opon- czy jakość ma znaczenie?

W wielu miastach można znaleźć renomowanych sprzedawców posiadających dobrej klasy opony. Białystok, Gdańsk, Bydgoszcz, Gdynia… Dobre sklepy z oponami są w każdym większym mieście.  A co z klasą opon? Czy ma ona znaczenie?

  • Klasa ekonomiczna opon- dla osób, które preferują jazdę ekonomiczną, spokojną.  
  • Średnia klasa- to kompromis pomiędzy klasą eko a premium. Nadają się na dłuższe trasy ale i również przy spokojnej, stonowanej jeździe.
  • Opony wyższej klasy to z całą pewnością opcja dla najbardziej wymagających kierowców. Świetnie nadadzą się nawet w najtrudniejszych trasach.  

Czy warto kupować używane opony?

Absolutnie nie! Nawet w przypadku, gdy opony używane są renomowanych marek. Wiadomo, że używane opony nie będą miały już takiej przyczepności jak nowe. Nie wiadomo również kto i w jaki sposób używał opon. Kupno używek niesie ze sobą ryzyko mikrouszkodzeń- lepiej nie ryzykować i zakupić opony z renomowanych miejsc. Opony w Białymstoku można zobaczyć na stronie sprzedawcy. Specjaliści na pewno pomogą dobrać ogumienie tak, aby spełniało najwyższe standardy bezpieczeństwa.