February 17, 2020

Klubowa strona SMK
gumowe dywaniki samochodowe

Zakup nowych dywaników samochodowych to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważną kwestią jest również to, aby je regularnie czyścić, dzięki czemu prezentować będą się bardzo okazale i co najważniejsze spełniać będą swoje zadania.

Jak czyścić gumowe dywaniki do samochodu?

Gumowe dywaniki samochodowe są bardzo łatwe w czyszczeniu, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Oprócz odkurzacza warto je dokładnie wyczyścić za pomocą zwykłej wody. Doskonale sprawdzą się tutaj specjalne myjki ciśnieniowe, które bez żadnego większego problemu poradzą sobie z wszystkimi korytkami gumowymi. Przydać może się również solidna szczotka o długim i dość gęstym włosiu. Na rynku dostępne są również specjalne preparaty do mycia gumowych elementów. Pamiętać należy również i o tym, że gumowe dywaniki należy dokładnie osuszyć.

Jak czyścić dywaniki samochodowe z weluru?

Zdecydowanie trudniejszym zadaniem jest czyszczenie dywaników samochodowych z weluru. W pierwszej kolejności należy dywaniki porządnie wytrzepać. Po tej czynności warto skorzystać z pomocy dobrego odkurzacza. Dzięki specjalnym preparatom chemicznym można z kolei pozbyć się wszelkich plam na dywanikach z weluru. Najlepiej postawić na środki czystości, które nie tylko pozbędą się nieprzyjemnych dla oka plam, ale również usuną wszystkie nieprzyjemne zapachy. Przed ponownym użyciem dywaników należy je oczywiście dokładnie osuszyć.

Pielęgnacja