February 17, 2020

Klubowa strona SMK

Skórzaną tapicerkę czyści się bardzo często, praktycznie dba się o nią każdego dnia. O ile meble w domu zawsze łatwo jest odkurzyć o tyle trochę trudniej ma się sprawa ze skórzaną samochodową tapicerką.
Meble skórzane możemy też czyścić różnymi domowymi sposobami, natomiast ze skórą w samochodzie poradzić sobie mogą specjalistyczne preparaty lub specjalne zakłady, które zajmują się renowacją skóry w samochodach.

JAK CZYŚCIĆ I JAK PIELĘGNOWAĆ TAPICERKĘ SKÓRZANĄ

Czyszczenie tapicerki skórzanej to proces, który trwa przez cały czas, co jakiś okres tapicerkę ze skóry trzeba odkurzyć wilgotną ściereczką, wszystkie okruszki wymieść szczoteczką o delikatnym włosiu. Zawsze trzeba pamiętać by wszystkie ścierki czy gąbki, którymi rozpoczynamy czyszczenie tapicerki skórzanej były delikatne i miękkie.
Meble tapicerowane skórą nie powinny stać na słońcu, ponieważ w przypadku kiedy wypłowieją nic już nie nada im wcześniejszego ich blasku.

CZY LEPSZE SĄ DOMOWE SPOSOBY CZYSZCZENIA CZY FIRMOWE PREPARATY

Domowe sposoby radzenia sobie z brudną tapicerką są bardziej korzystne, przyrządzone preparaty są delikatniejsze i mają odpowiednie stężenie. Ponadto zawsze powinniśmy pamiętać, że nigdy nie wolno czyścić tapicerki skórzanej bezpośrednio wodą z kranu, ponieważ na meblach pozostanie osad z wapna. Używana do czyszczenia woda powinna być destylowana lub odstała.
Na pewno na rynku jest też wiele dostępnych dobrych preparatów specjalnych do czyszczenia skóry, z których też można korzystać.

Pielęgnacja