August 18, 2022

Klubowa strona SMK
kaski motocyklowe dla dzieci

Bezpieczeństwo podczas jazdy motocyklem jest najważniejsze. Wie to każdy kierowca. Dlatego niezwykle ważne jest posiadanie odpowiedniej odzieży do jazdy motocyklem. Chodzi oczywiście o odzież ochronną. Dotyczy to także dzieci, które są przewożone.

Obwód głowy dziecka

Wybór kasku dla dziecka nie jest wcale takie prosty jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim należy prawidłowo zmierzyć obwód głowy dziecka. Ważne jest zatem jak to się robi. Obwód głowy dziecka mierzy się przykładając do czoła miarkę na 3 cm powyżej brwi, a także nad uszami. Znając obwód głowy dziecka bez problemu dobrać będzie można właściwy kask. Kaski motocyklowe dla dzieci posiadają bowiem rozmiarówkę w centymetrach.

Przed zakupem przymierzyć

Kaski dla dzieci nie powinny być kupowane w ciemno. Nawet jeśli dokładnie zna się obwód głowy. Przed zakupem kasku dziecko zawsze powinno go przymierzyć. Dzięki temu ma się pewność, że kask rzeczywiście pasuje i dobrze leży.

Test kasku

Oprócz samej przymiarki warto także wykonać kilka testów. Jednym z nich jest energiczne poruszanie głową. Jeśli kask jest prawidłowo dobrany nie będzie w nim zbyt dużo luzu. Kask musi bowiem dobrze do głowy przylegać, ale także powinno być w nim nieco luzu.

Jazda z dzieckiem motocyklem do duża odpowiedzialność. Dlatego nie można lekceważyć zakupu dobrej odzieży ochronnej, w tym kasku motocyklowego. Od tego może zależeć zdrowie i życie dziecka.

Motocykliści