February 17, 2020

Klubowa strona SMK
używane samochody na drodze

Nie da się ukryć, że ceny samochodów, w szczególności nowych, nie należą do najniższych. Ba! Bardzo często na auto prosto z salonu nie stać osób doświadczonych za kierownicą, a tym bardziej młodych. Nie powinno więc dziwić, że Polacy wolą kupować samochody używane, które cechują się dobrą kondycją, a przy okazji i dobrą ceną.

Czy warto zainwestować w auto używane?

Samochody używane marki Hyundai są bez wątpienia bardzo popularne w naszym kraju. Rynek aut z drugiego obiegu wciąż jest oblegany. Najważniejszym czynnikiem jest oczywiście cena, ponieważ za o wiele mniejsze pieniądze można zakupić auto wręcz doskonałe. To kolejny powód, dla którego wiele osób woli samochód używany od nowego – nowy bowiem traci z roku na rok na swojej wartości, co oznacza, że przy jego sprzedaży właściciel musi liczyć się ze znacznie niższą ceną od tej, którą zapłacił w salonie. Oprócz tego, należy wspomnieć, że koszt utrzymania samochodu nowego jest o wiele większy w stosunku do utrzymania samochodu używanego. W szczególności, jeśli mowa na przykład o zakupie części zamiennych.

Popularne samochody używane

Na rynku aut używanych króluje kilka marek. Wśród nich wymienia się między innymi Ford, Audi, BMW, Opel, Volkswagen oraz Renault. Najwięcej jednak samochodów tychże marek sprowadza się z Niemiec. Dlaczego? Otóż, Niemcy są znani z tego, że bardzo dbają o swoje samochody oraz rzadko są sprawcami wypadków. To zatem przekonuje Polaków do zakupu aut właśnie z tego kraju. Często także spotyka się auta z Francji oraz Włoch.

Jeśli chcemy więc kupić auto kompaktowe, warto zainwestować w Volkswagen Golf VII, bądź Audi A3. Do miasta doskonale sprawdzą się z kolei Mazda 2, Opel Adam czy Audi A1. Wśród popularnych modeli znajdują się również między innymi: Skoda Octavia, Opel Astra czy Volkswagen Passat. Przed kupnem jednak auta używanego, warto zapytać jego właściciela o powód jego sprzedaży.

Samochody