December 8, 2019

Klubowa strona SMK
kask ozone

Będąc zapalonym motocyklistą chce się swoją pasją zarazić także dzieci, które często same garną się by naśladować rodziców. Ponieważ małego dziecka nie można jeszcze posadzić samodzielnie na tego typu maszynę, jeśli chce się w przyszłości zapisać je do klubu crossowego, warto oswajać je ze sprzętem i wybrać dla niego odpowiedni kask.

Kask Ozone – doskonały do jazdy po drodze i w terenie

Wybierając kask trzeba odpowiednio wymierzyć główkę dziecka. Do tego celu trzeba użyć miarki. Kaski motocyklowe dla dzieci starszych można wybierać z asortymentu dla dorosłych, wybierając jeden z najmniejszych rozmiarów, według zmierzonych wymiarów. Obwód głowy mierzy się tuż nad uszami. Kaski muszą posiadać atest bezpieczeństwa, tzn. muszą być wykonane z bezpiecznego materiału, oraz posiadać solidne zapięcie, jak np, kask Ozone. Kaski ze spuszczanym daszkiem doskonale sprawdzają się do jazdy w każdej pogodzie.

Kaski Cross – zafunduj dziecku jazdę w terenie

Również kaski do jady w terenie można zakupić w wersji dla dzieci. Kaski Cross nie posiadają daszka używa się więc do niego specjalnych gogli, które chronią przed piachem czy błotem. Należy pamiętać by wybierać kaski, które są dopasowane rozmiarem do główki dziecka. Nie mogą być zbyt luźne ani zbyt ciasne. Trzeba to koniecznie sprawdzić przed zakupem. Kasków motocyklowych dla dzieci nie można kupować „na oko”, gdyż najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy.

Akcesoria dla kierowców