February 17, 2020

Klubowa strona SMK
leasing jest bardzo popularny

Zapożyczony z języka angielskiego termin „leasing” jest często niezrozumiały i mylony przez liczną grupę ludzi w Polsce. Czym więc jest leasing? To nic innego jak umowa pomiędzy leasingodawcą, czyli osobą finansującą, a leasingobiorcą, czyli korzystającym. Najczęściej kojarzony jest z samochodami osobowymi, jednak może również dotyczyć innych dóbr. Jakie zatem korzyści z neigo płyną ?

Leasing operacyjny

Leasing jest prostą formą finansowania dóbr materialnych, gdzie leasingodawca kupuje wybrany przez klienta samochód osobowy i, będąc jego właścicielem, użycza leasingobiorcy praw do jego użytkowania. Każdego miesiąca klient opłaca fakturę wystawioną przez finansującego, a po okresie objętym umową ma możliwość wykupienia auta. Finansujący nie podejmuje żadnego ryzyka związanego z użyczeniem auta, ponieważ pozostaje ono jego własnością, a ubezpieczenie samochodu leży natomiast w gestii leasingobiorcy. Finalnie klient płaci około 105 % pierwotnej ceny użytkowanego samochodu osobowego.

Korzyści

Leasing jest formą finansowania, która przynosi leasingobiorcy wiele korzyści. Przede wszystkim nie musi on angażować środków własnych, aby stać się właścicielem nowego samochodu. Ponadto daje możliwość rozliczenia podatku VAT oraz przynosi wiele korzyści podatkowych dla przedsiębiorcy – umożliwia redukcję obciążeń podatkowych. Co więcej, leasing od Nord Auto VolvoCars uzyskamy dużo szybciej i prościej niż kredyt konsumencki, choć będziemy musieli zapłacić za niego nieco więcej niż za tradycyjny kredyt. Po upływie umowy cywilnoprawnej łączącej finansującego z klientem zachodzi możliwość wykupu samochodu w atrakcyjnych cenach.

Zakup auta