April 9, 2020

Klubowa strona SMK

Zapewnienie komfortu i wygody podczas jazdy jest niezwykle istotnym elementem szczególnie podczas długich, wielogodzinnych podróży. Jednym z dość ważnych aspektów, który odpowiada za wygodę, a jest często bagatelizowany to pokrowce samochodowe na fotele.

Jakie pokrowce wybrać?

Podczas doboru pokrowców najważniejszy jest dobór odpowiedniego rozmiaru oraz rodzaj materiału z jakiego są wykonane. W kwestii rozmiaru to najlepszym wyborem są pokrowce (https://automotohit.pl/Pokrowce-samochodowe-na-fotele) szyte na miarę. Są one jednocześnie znacznie droższe, a ich dostępność jest mniejsza. Warto także wspomnieć o uniwersalnych pokrowcach. Jak sama nazwa mówi powinny one pasować do każdego fotela. Jednak rzeczywistość jest nieco inna. Warto więc dokładnie sprawdzić pokrowce przed ich zakupem.

Materiał

Kolejnym istotnym szczegółem jest materiał z jakiego wykonane są pokrowce. Welur sprawdzi się wzorowo w każdej porze roku. Latem nie nagrzewa się, zaś zimą nie jest zimny.

Następnym materiałem jest alcantara. To mocny i bardzo trwały materiał, który sprawdzi się zarówno w przypadku osób często kierujących, jak i mniej.

Dość popularnym rozwiązaniem jest także skóra. Jest ona bardzo łatwa w czyszczeniu. Jedynym mankamentem może okazać się szybkie nagrzewanie w trakcie lata.

Ostatnim już materiałem jest żakard, który cechuje się trwałością oraz łatwością w czyszczeniu. Wystarczy odkurzyć bądź przetrzeć szmatką. To świetny materiał, który sprawdzi się podczas przewożenia zwierząt.

Akcesoria dla kierowców