February 17, 2020

Klubowa strona SMK

O formach ochrony lakieru samochodowego mówi się coraz częściej. Nie może to dziwić, bowiem jest to bardzo istotny proces. Obecnie, powłoka ceramiczna na lakier jest najbardziej trwałym i skutecznym środkiem ochrony karoserii samochodu. Z czego wynika jej unikatowość i wysoka jakość? Co wpływa na atrakcyjność powłoki ceramicznej?

Wieloletnia ochrona
Powłoka ceramiczna na lakier to przede wszystkim wieloletnia ochrona lakieru samochodu. Specjaliści podają, że zachowuje ona swoje właściwości nawet przez pięć lat, co stanowi naprawdę imponujący wynik. Oznacz to, że jednorazowe nałożenie powłoki wykluczy konieczność przeprowadzania zabiegów ochronnych na pięć lat.

Wysoka ochrona
To, czym powłoka ceramiczna na lakier przyciąga swoich wielbicieli, to wysoki stopień ochrony. Dzięki wytwarzaniu warstwy zabezpieczającej i izolującej, chroni ona lakier przed zadrapaniami, zarysowaniami, ale także przed osadzaniem się brudu, kurzu, jak również zabezpiecza lakier przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, przede wszystkim promieni UV i wody.

Oszczędność
Nałożenie powłoki ceramicznej na lakier samochodu to także oszczędność finansowa. Jej obecność przyczyni się do faktu, że w ciągu pięciu lat, wykluczymy praktycznie konieczność przeprowadzania jakichkolwiek zabiegów naprawiających lakier, co pozwoli nie tylko cieszyć się pięknym autem, ale także oszczędzić pieniądze.

Piękno
Powłoka to także piękno lakieru, który zyskuje atrakcyjny i estetyczny połysk. Sprawia to, że auto zachowuje wizualne poczucie nowości i stale wygląda dobrze.

Pielęgnacja