Powłoka sposobem na ochronę lakieru

0 Comments

Nawet najwyższej jakości lakier samochodowy prędzej czy później straci swoje właściwości, zacznie matowieć, a nawet ulegać mniejszym i większym uszkodzeniom. Dostępnych obecnie na rynku sposobów zapobiegania tym negatywnym zjawiskom jest mnóstwo. Ich wybór zależy tylko i wyłącznie od zasobności portfela właściciela samochodu. Do najbardziej skutecznych sposobów ochrony auta należy nakładanie powłok, wśród których skuteczne są kwarcowa i ceramiczna.

Powłoki skuteczną ochroną lakieru

Wiele osób woskuje lakier swojego samochodu, co jest niedrogie i można to po nabraniu wprawy całkiem sprawnie wykonywać we własnym zakresie. Jest to jednak metoda, którą należy stosować dość często i jest ona mniej skuteczna od ww. rodzajów powłok. W przeciwieństwie do wosku, powłoka kwarcowa trzyma się na lakierze nawet rok, a powłoka ceramiczna nawet kilka lat. Są one też bardziej odporne na działanie brudu i rozmaitych substancji oraz mają lepsze właściwości hydrofobowe, czyli zdolności do odpychania wody.

Powłoki kwarcowe czy powłoki ceramiczne?

Zdecydowanie trwalsze i o lepszych właściwościach są powłoki ceramiczne. Ceramiczna nie tylko utrudnia osadzanie się brudu i pozwala szybciej spływać wodzie z lakieru, ale chroni także przed drobnymi uszkodzeniami, na przykład uderzeniami piachu czy żwiru. Powłoka kwarcowa jest siłą rzeczy tańsza i możliwa do wykonania samodzielnie. Powłokę ceramiczną trzeba już nakładać w wyspecjalizowanej firmie zajmującej się detailingiem aut.