July 6, 2020

Klubowa strona SMK

W dzisiejszych czasach swoje auto można wypolerować nie tylko ręcznie, ale również mechanicznie za pomocą specjalnego sprzętu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwu, z którego rozwiązania warto skorzystać w pierwszej kolejności.

O czym należy pamiętać?

Ręczne polerowanie samochodu doskonale sprawdzi się jedynie przy powierzchniowych uszkodzeniach. Pamiętać należy również i o tym, że ręczna polerka jest bardzo pracochłonna i monotonna, dlatego też z rozwiązania tego warto skorzystać wyłącznie przy lekko podniszczonym lakierze. Mechaniczne polerowanie samochodu jak łatwo się domyśleć jest o wiele bardziej efektywną i szybszą metodą. Dzięki dobrej polerce można przywrócić blask nawet bardzo zniszczonemu lakierowi. Pamiętać należy jednak o tym, że mechaniczna polerka wymaga sporego doświadczenia i wprawy.

Czym tak naprawdę jest polerka mechaniczna?

Mechaniczne polerowanie samochodu opiera się oczywiście na wykorzystaniu specjalnej maszyny. Niestety nawet najlepszy jakościowo sprzęt należy kontrolować i odpowiednio dociskać do lakieru. Pamiętać należy o tym, aby przez dłuższy okres czasu nie polerować w jednym miejscu. Godne uwagi są przede wszystkim zaawansowane polerki automatyczne, które wykorzystywane są przez zawodowców. Na szczęście sprzęt ten jest z roku na rok coraz tańszy, dlatego też z jego dobrodziejstwa mogą skorzystać nawet amatorzy. Osoby początkujące powinny postawić na bezpieczniejsze polerki orbitalne.

Pielęgnacja