February 17, 2020

Klubowa strona SMK
tor łódź

Droga publiczna to nie tor wyścigowy. Ten zwrot słyszy się przy okazji każdego bardziej medialnego zdarzenia drogowego z udziałem młodego kierowcy, który w wyniku nadmiernej prędkości i brawurowej jazdy, spowodował wypadek, kolizje lub nawet śmierć niewinnych osób. Pada wtedy ogromna ilość oskarżeń z jednej i z drugiej strony. Jedna strona zarzuca drugiej lekkomyślność i głupotę, a druga strona brak miejsc do nauki i doskonalenia swojej techniki jazdy. Jak to bywa w takich przypadkach, obie strony się mylą.

Błąd policji

tor łódźBłędem policji jest przede wszystkim traktowanie młodych kierowców jak ludzi dojrzałych i posiadających dwudziestoletnie doświadczenie za kierownicą. Faktem jest, że ich temperament jest znacznie bardziej ognisty. Faktem również jest, że szkolenie młodych kierowców to w naszym kraju przykry żart. Zanim więc zacznie się oskarżać początkujących kierowców o mniej lub bardziej słuszne grzechy, może warto by włączyć chociażby tor Łódź do programu nauki jazdy.

Błąd młodych kierowców

Świadomym lub nieświadomym błędem młodych kierowców jest nieznajomość torów wyścigowych na mapie naszego kraju, przykładem jest tor wyścigowy łódź. Całkowitym mijaniem się z prawdą jest twierdzenie, że ich nie ma i nie ma miejsc żeby się wyszaleć.
Torów wyścigowych jest dość duża liczba. Problem jednak w tym, że są one płatne, co powoduje, że duża część młodzieży zamiast zapłacić za bezpieczne warunki toru Łódź, wybiera ulice. Nie można jednak świadomie kłamać i mówić, że takowych torów nie ma w kraju. Wystarczy chcieć po nich jeździć.

Samochody