April 9, 2020

Klubowa strona SMK

Auto detailing to usługa, która dostępna jest już w wielu miejscach Polski i staje się coraz popularniejsza wśród klientów. Katowice to jedno z miast, gdzie bez problemu można wykonać auto detailing.

Usługa ta zwana jest też kosmetyką aut i polega na bardzo dokładnym umyciu wnętrza oraz karoserii samochodu. Stosuje się do tego profesjonalne środki oraz sprzęt, dlatego większość kierowców nie jest w stanie zrobić tego samodzielnie we własnym zakresie. Wykonuje się ją w specjalistycznych warsztatach, gdzie trzeba zostawić auto na co najmniej kilka godzin.

Auto detailing i auto jak nowe

Większość kierowców nawet nie zdaje sobie sprawy, jak dużą różnicę robi profesjonalne wyczyszczenie auta. Dzięki tej usłudze można przywrócić czystość, jakiej wiele samochodów nie widziało od momentu wyjechania z salonu. Każdy samochód bowiem z czasem brudzi się coraz bardziej, a powierzchowne mycie, jakie stosuje większość kierowców jest mało skuteczne. Warsztaty oferujące auto detailing Katowice dysponują profesjonalnym sprzętem i umiejętnościami, dzięki czemu są w stanie usnąć brud, a do tego zakonserwować myte powierzchnie.

Auto detailing to nie tylko mycie

Usługa auto detailingu to gruntowne czyszczenie samochodu i jego poszczególnych obszarów, ale nie ogranicza się ona tylko do tego. Finalnym etapem usługi takiej jak CarSpa auto detailing w Katowicach jest bowiem konserwacja i zabezpieczenie poszczególnych elementów. W środku konserwuje się tapicerkę, dzięki czemu jest ona bardziej elastyczna, szczególnie skóry, i bardziej odporna na wnikanie brudu. Podobnie jest z plastikami, które są pokrywane warstwą ochronną. Na karoserii szczególną wagę przykłada się do konserwacji lakieru, który jest zazwyczaj woskowany, a proces ten chroni lakier przed brudem oraz działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. To sprawia, że auto będzie nie tylko czystsze, ale też bardziej odporne na niektóre usterki.

Pielęgnacja