April 11, 2021

Klubowa strona SMK

Kupując używany samochód warto dokładnie sprawdzić jego stan. Nie chodzi o to, żeby szukać egzemplarza, który będzie wyglądał, jakby wyjechał prosto z salonu. W końcu kupujemy pojazd, który miał już przynajmniej jednego właściciela. 

Używane land roverytak samo jak inne auta mogą wymagać drobnych napraw lub wymienienia zużytych części. Zanim zdecydujesz się na zakup, upewnij się, że podejmujesz świadomą decyzję.

Nie tylko dla miłośników offroadu

Używane land rovery z salonu Nord Auto cieszą się popularnością zarówno wśród osób lubiących stricte terenową jazdę, jak i tych, którym marzy się połączenie SUV-a, z samochodem terenowym. Wśród różnych modeli land roverów, znajdziemy samochody odpowiadające obu grupom użytkowników. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup używanego samochodu, postarajmy się jak najdokładniej poznać jego historię, żeby uniknąć później niemiłych niespodzianek.

Nie bój się zadawać pytań

Kupując używany samochód, postaraj się jak najwięcej dowiedzieć na jego temat. Używane land rovery mogą stać się przysłowiową „skarbonką bez dna,” jeśli nie dbano o nie w odpowiedni sposób. Sprawdź, czy skrzynia biegów płynnie działa i czy nie ma problemów z wciskaniem pedałów. Zobacz, czy pod maską i pod samochodem nie ma śladów wycieków, np. płynu hamulcowego lub oleju. Ważne jest również sprawdzenie stanu elementów eksploatacyjnych. Oczywistym jest, że ulegają one zużyciu. Warto jednak wiedzieć, czy będą one wymagały szybkiej wymiany. Jeśli tak, to podniesie to koszty zakupu.

Samochody