May 31, 2020

Klubowa strona SMK

Warto wiedzieć, że przepustnica jest elementem przepływu powietrza, który zlokalizowany jest przy silniku. W ten sposób przepustnica jest narażona na różnego rodzaju zabrudzenia. Należy do nich zaliczyć brudy, które będą płynęły do silnika z zewnątrz, które są przepuszczane przez filtr powietrza. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że zabrudzenia mogą również pochodzić z silnika, przede wszystkim za sprawą oleju czy nagaru.

Czy czyszczenie przepustnicy należy do trudnych zadań?

Należy mieć świadomość, że czyszczenie przepustnicy środkiem specjalnie przeznaczonym do tego celu jest bardzo proste i tanie. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że co prawda nie jest to często wykonywane działanie, może przyczynić się do zdecydowanego wydłużenia sprawnej pracy silnika. Rekomendowane jest zatem regularne przyglądanie się pracy jednostki napędowej, a także bardzo dokładne zwrócenie uwagi na przepustnicę.

W jaki sposób powinno się stosować środek do czyszczenia przepustnicy?

Warto wiedzieć, że środek do czyszczenia przepustnicy ( https://chemiatechniczna.com/zmywacze-do-ukladow-zasilania ) powinien być naniesiony na czyszczoną powierzchnię, następnie konieczne trzeba poczekać przynajmniej 30 sekund i usunąć rozproszony bród. Można do tego zadania wykorzystać pędzelek albo mikrofibrę. Z kolei w trudno dostępnych miejscach doskonale egzamin zdadzą patyczki kosmetyczne. Środek do czyszczenia przepustnicy jest w stanie nie tylko usunąć zatłuszczenia i zabrudzenia, ale również nanieść właściwą warstwę ochronną, która będzie utrudniała na osadzanie się kolejnego brudu.

Porady samochodowe