October 20, 2021

Klubowa strona SMK
kleber quadraxer 2

Jest to ogumienie wielosezonowe, zapewniające nadzwyczajnie dobre prowadzenie na śniegu oraz mokrej nawierzchni, według testów mających miejsce w 2017 roku, organizowanych przez magazyn Auto Bild. Zastosowanie opon Kleber Quadraxer 2 zwalnia nas z potrzeby zmiany ogumienia dwa razy do roku zapewniając przy tym bezkompromisowość, czyli bezpieczeństwo podczas jazdy po zaśnieżonych i oblodzonych drogach.

Bieżnik opony

kleber quadraxer 2

Zastosowany w przypadku Kleber Quadraxer 2 (https://www.miwan.pl/opona/kleber_quadraxer2_17150.html) bieżnik jest specjalnie zaprojektowany do jazdy zarówno w śniegu, po mokrej i suchej nawierzchni, a jest to możliwe dzięki rzeźbie bieżnika w kształcie V. Kanały rynnowe wykonane w technologii Toboggan zapobiegają zjawisku aquaplanningu bardzo skutecznie odprowadzając wodę. Skonstruowane jak najoptymalniej lamele gwarantują sprawne ruszanie, skręcanie i hamowanie podczas zimy, natomiast rowki Flexing Points zapewniają przyczepność na nawierzchni suchej. Użyta mieszanka gumowa zachowuje swoje właściwości, dzięki szybkiemu dostosowywaniu się do zmiennych warunków atmosferycznych.

Czym charakteryzują się opony Kleber Quadraxer 2?

  • Efektywność paliwowa – nota C. Oznacza to, że opony w kwestii oszczędności paliwa plasuje się w połowie stawki. Może ona nieznacznie podnieść spalanie.
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni – nota B. Jest to bardzo dobra ocena, ponieważ plasuje się prawie w czołówce.
  • Generowany hałas – 68 dB. W przypadku opony wielosezonowej jest to bardzo dobry wynik, gdyż niektóre spośród opony letnich cechują się wyższym generowanym hałasem. 
Opony