August 18, 2022

Klubowa strona SMK
wosk syntetyczny soft99

Na rynku specyfików do detailingu roi się od różnych produktów. Jeżeli dbasz o wygląd swojego pojazdu lub prowadzisz studio detailingu na pewno nie raz przegladałeś/aś oferty różnych producentów, w poszukiwaniu sprawdzonych kosmetyków dla Twojego samochodu, które nie tylko poprawią wizualną sferę auta ale także popchną jego lakier w kierunku długowieczności.

Czym jest Soft99?

wosk soft99

twardy wosk soft99 dostępny w sklepei ShiningCar

Jednym z naszych faworytów od lat jest japońska firma SOFT 99, która oferuje całą gamę produktów z sekcji mycia i pielęgnacji karoserii. Szczególną uwagę należy poświęcić perełce producenta – linii twardych wosków do lakieru.

Twarde woski różnią się od miękkich wydłużoną trwałością. Przy odpowiednio nałożonym twardym wosku uzyskuje się piękny i trwały efekt, czego na próżno oczekiwać od prostych w aplikacji, ale mało wytrzymałych wosków miękkich.

Najpopularniejszą linią twardych wosków oferowanych przez SOFT 99 jest Kiwami. Producent opisuje wspomnianą serię jako idealnie zestawienie połysku oraz długotrwałej ochrony lakieru.

Jak korzystać z wosku soft 99?

W ramach poprawnej aplikacji produktu, powinno się przede wszystkim dokładnie umyć (najlepiej szamponem o neutralnym pH) i odkazić karoserię. Następnie sugeruje się nakładanie gąbką cienkich warstw wosku na lakier okrężnymi ruchami. Po rozprowadzeniu specyfiku należy zostawić lakier do wyschnięcia aż do momentu wykrystalizowania się białego osadu. Zwieńczeniem całego procesu ma być usunięcie osadu i wszelkich niedoskonałości powstałych w trakcie procesu woskowania przy pomocy ściereczki z mikrofibry.

Pielęgnacja