May 21, 2022

Klubowa strona SMK
wycieraczka w płynie

Poruszanie się samochodem podczas padającego deszczu bywa męczące i niebezpieczne. Krople zalegające na szybach ograniczają widoczność i powodują powstawanie refleksów świetlnych. Jednym ze sposobów na ich pozbycie się jest zastosowanie preparatu, który odpycha cząsteczki wody.

Jak działają niewidzialne wycieraczki?

Niewidzialne wycieraczki samochodowe to nic innego jak specjalna warstwa naniesiona na szyby o właściwościach hydrofobowych. Dzięki niej krople wody nie osiadają na szybach, ale spływają z nich, dając kierowcy lepszą widoczność i większy komfort jazdy. Powłoka hydrofobowa na szyby to stosunkowo tani produkt. W zależności od producenta wycieraczka w płynie nie powinna być zbyt droga. Wycieraczkę w płynie w dobrej cenie znajdziesz tutaj https://shiningcar.pl/niewidzialne-wycieraczki. W celu uzyskania optymalnego efektu konieczne jest dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie szyb, a następnie staranne naniesienie preparatu.

wycieraczka w płynie

Trwałość warstwy hydrofobowej

Trwałość powłoki hydrofobowej na szyby uzależniona jest od sposobu jej aplikacji oraz warunków pogodowych. Zazwyczaj niewidzialna wycieraczka przestaje działać po upływie miesiąca. Na żywotność nałożonego środka chemicznego niekorzystnie wpływa częste używanie spryskiwaczy oraz mechanicznych wycieraczek. Oznacza to, że produkt najdłużej będzie utrzymywał się na szybach bocznych. Zdaniem użytkowników tego rodzaju wycieraczki w płynie najlepiej sprawdzają się podczas szybkiej jazdy po autostradach. Duża prędkość, z jaką porusza się pojazd, ułatwia odprowadzanie kropel z przedniej szyby i sprawia, że zastosowanie tradycyjnych mechanicznych wycieraczek staje się niepotrzebne.

Akcesoria dla kierowców