July 6, 2020

Klubowa strona SMK

Jesień wiosna to dwie pory roku, w których większość kierowców wymienia opony. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, jak przygotować auto i na co zwrócić szczególną uwagę przy zmianie ogumienia.

Ocena stanu opon

Zdecydowana większość kierowców używka opon sezonowych nawet przez kilka lat. Jeśli są one cały czas w dobrym stanie, to oczywiście nie ma w tym nic złego. Pamiętać jednak należy, aby zawsze przed wymianą opon dokładnie sprawdzić stan opon, które używane były w poprzednim sezonie. Przede wszystkim sprawdzić należy głębokość bieżnika oraz czy na oponie nie pojawiły się żadne uszkodzenia. Może się bowiem okazać, że opony z zeszłego roku nie będą nadawać się do ponownego użytku i konieczny będzie zakup nowych.

Zakład wulkanizacyjny

Część kierowców zmienia opony samodzielnie. Jeśli jednak nie ma się w tym odpowiedniego doświadczenia, lepiej jest udać się w tym celu do zakładu wulkanizacyjnego. Ważne jednak, aby był to zakład doświadczony i cieszący się dobrą opinią. Wymiana opon na zimowe ma bowiem wpływ na późniejsze bezpieczeństwo podczas jazdy. Ważne jest zatem, aby ich wymianę przeprowadzimy doświadczeni pracownicy. Przy wyborze wulkanizacji kierować można się między innymi opiniami, które znaleźć można w sieci.

Ważna jest wysoka jakość usług

Wulkanizacja kojarzy się z wymianą opon samochodowych. To jasne, jednak ważne jest, aby ta wymiana zrealizowana była z najwyższą jakością. Po pierwsze, istotne jest, aby koła były odpowiednio dokręcone. Profesjonalny zakład wulkanizacyjny użyje do tego klucza pneumatycznego lub elektrycznego, a następnie dynamometrycznego. Ważne jest także, aby koła zostały prawidłowo zamontowane. Nie można także zapomnieć o prawidłowym ciśnieniu w oponach. Wszystkie te elementy będą miały później wpływ na komfort jazdy, zużywanie się opon oraz bezpieczeństwo. Dlatego tak ważny jest wybór dobrego zakładu wulkanizacyjnego.

Porady samochodowe