July 6, 2020

Klubowa strona SMK

Zakup używanego samochodu jest dość ryzykowny. Niestety zdecydowana większość pojazdów oferowanych w komisach nie jest warta swojej ceny. Handlarze wykorzystują nowoczesne metody tuszowania wad i nieprawidłowości. Ponadto umyślnie wprowadzają oni klienta w błąd np. poprzez cofanie liczników. Warto jest zachować szczególną ostrożność. Najlepiej odwiedzić jest autoryzowany serwis samochodowy – poznaj, gdzie fachowcy dokonają oceny wybranego pojazdu.

Rzetelny serwis samochodowy

W profesjonalnym serwisie samochodowym możemy w sposób kompleksowy sprawdzić auto, które mamy zamiar zakupić. Przegląd wykonywany jest sprawnie, a zarazem rzetelnie. Zwykle trwa on około 1-2 godziny, a wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Oczywiście tego rodzaju usługa może sporo kosztować. Wiele zależy od standardu serwisu – cena za przegląd nie powinna przekroczyć 500 zł.

Mogłoby się wydawać, że wizyta w serwisie to zbędny wydatek. Pamiętajmy jednak, że zakup niesprawdzonego samochodu może narazić nas na jeszcze wyższe koszty. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zmarnujemy gotówkę.

Profesjonalna obsługa

Sprytni handlarze aut doskonale wiedzą, jak zafałszować stan samochodu. Nierzadko nowoczesne narzędzia diagnostyczne okazują się nieskuteczne. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby obsługa serwisu była wykwalifikowana oraz doświadczona.

Dla przykładu – nie każde urządzenie diagnostyczne wykryje cofnięty licznik. Dotyczy to szczególnie przypadków, gdzie handlarz wprowadził zmiany w sterownikach. W takiej sytuacji możne jednak obliczyć średnie zużycie paliwa. Jeśli spalanie znajduje się na skrajnie niskim poziomie, to oczywistym jest, że licznik kilometrów został cofnięty.

Zakup auta