May 19, 2022

Klubowa strona SMK

Bardzo często wielu właścicieli aut staje przed sytuacją, gdzie nie wie co zrobić z ubytkiem w lakierze, który nie prezentuje się zbyt estetycznie. Te małe ubytki, średnio głębokie możemy zakamuflować pastą, kiedy jednak ubytek sięga aż do podkładu, konieczne jest użycie zaprawki lakierniczej.

Jest to preparat, który możemy zakupić w wielu kolorach, dzięki czemu bez problemu będziemy w stanie dobrać dla siebie idealnie pasujący do koloru naszego lakieru, ale także samo użycie jest wygodne i nie wymaga konieczności skorzystania z doświadczenia specjalisty. 

Zaprawki lakiernicze – jak je dobierać?

Zaprawka lakiernicza to preparat występujący w butelce przypominającej lakier do paznokci. Możemy nim zamalować rysy, które są głębokie, bo sięgają aż podkładu lakieru samochodowego. Musimy jednak wybrać preparat, który kolorem jest identyczny, lub bardzo zbliżony do koloru naszego lakieru samochodowego. Dzięki temu osiągniemy efekt, którego oczekujemy, a nawet głębokie uszkodzenie nie będzie już widoczne. 

Dlaczego zaprawka lakiernicza jest skuteczna?

Musimy wiedzieć, że kiedy zdarzy nam się sytuacja, że będziemy mieć na lakierze pokaźną rysę ze zmianą koloru, to pasta do kamuflażu nie wystarczy. Tylko specyfik w kolorze będzie w stanie wyrównać barwę lakieru i dlatego to właśnie zaprawka lakiernicza sprawdzi się w tym przypadku zdecydowanie lepiej. 

Jak najprościej wyszukać najlepszą zaprawkę lakierniczą do naszego auta? 

Najlepiej jest skorzystać z możliwości wpisania numeru fabrycznego lakieru, który znajduje się na naszym aucie. Dzięki temu będziemy w stanie wyszukać dla siebie taką zaprawkę, która rzeczywiście spełni nasze oczekiwania i nie będzie wyróżniać się na naszym lakierze. Tylko w ten sposób będziemy mogli zatuszować rysę na lakierze, która jest na tyle widoczna, że całość nie prezentuje się już estetycznie. 

Akcesoria dla kierowców