Auta poleasingowe cieszą się coraz większym powodzeniem wśród osób chcących kupić samochód używany.
Plusy zakupu poleasingowego – co raz lepszy stan aut firmowych
Auta poleasingowe to auta młode, 2-3 letnie, które po okresie leasingu albo zostają w firmie, albo wracają do leasingodawcy i wystawiane są na rynku wtórnym. Co ciekawe, mogą ponownie być leasingowane.
Auta flotowe są systematycznie serwisowane, posiadają przeglądy rejestracyjne i udokumentowany przebieg. Nie zdarza się znaleźć wśród nich egzemplarzy z cofniętym licznikiem. W przypadku aut poleasingowych dokładnie można prześledzić ich historię od salonu samochodowego do momentu wystawienia na rynku wtórnym, wszystkie przeglądy, wymianę płynów, naprawy.
Do zalet aut poleasingowych należy zaliczyć także ich stan techniczny. Dotychczasowy użytkownik usuwa wszystkie większe usterki w obawie przed koniecznością zapłaty kar umownych.
Bardzo często do samochodu dołączana jest opinia rzeczoznawcy, który odbierał auto po zakończeniu leasingu i dokonywał oceny. Raporty te są bardzo szczegółowe, dotyczą zarówno stanu technicznego jak i wyglądu wnętrza pojazdu, stanu powłoki lakieru.
Minusy zakupu poleasingowego
Nie ma co ukrywać, że największym minusem aut flotowych jest ich duży przebieg, ale z drugiej strony jest to przebieg rzeczywisty. Nawet i wśród aut poleasingowych można znaleźć auta z niższym przebiegiem, ale ich cena będzie znacznie wyższa.
Kolejnym minusem jest użytkowanie przez wielu kierowców o różnych umiejętnościach i dbających o auto na różnym poziomie.
Salon Hyundai wystawiający auta poleasingowe daje możliwość kupienia ich za gotówkę lub w abonamencie. Dostępne są zarówno dla osób fizycznych jak i dla firm, które mają dzięki temu możliwość odliczenia podatku VAT.
W przypadku kupna aut poleasingowych ryzyko jest znacznie mniejsze niż w przypadku kupna samochodu w komisie.