Zakup szamponu samochodowego – co trzeba wiedzieć?

0 Comments

Każdy właściciel samochodu stara się możliwie najlepiej dbać o swój pojazd. By długo cieszyć się dobrze wyglądającym autem, należy regularnie go myć. Czym się kierować wybierając szampon do samochodu, by mieć pewność, że pojazd zostanie nie tylko umyty, lecz także zabezpieczony przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych?

Z woskiem czy bez?

Producenci szamponów mają w swojej ofercie nie tylko tradycyjne płyny czyszczące, lecz także takie, które od razu zawierają w sobie wosk. Teoretycznie produkt 2w1 powinien być bardziej skuteczny, ponieważ jednocześnie czyści pojazd, a także chroni go przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. W praktyce często jednak bywa tak, że środki czyszczące mające więcej niż jedną funkcję nie radzą sobie z usuwaniem brudu tak dobrze jak powinny. Z tej przyczyny lepszym pomysłem wydaje się zakup szamponu samochodowego bez zbędnych dodatków.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przed zakupem warto dowiedzieć się, jaka jest wydajność szamponu, większość producentów podaje informację jak dużą powierzchnię można umyć przy użyciu jednej dawki produktu. Osoby, które często podróżują samochodem, a tym samym muszą czyścić go częściej, powinny rozważyć zakup dużego opakowania produktu (np. 5 lub 10 l), ponieważ zazwyczaj wiąże się to z dużo mniejszym wydatkiem, niż kupno kilku niewielkich opakowań. Ponadto decydując się na szampon samochodowy warto zwrócić uwagę czy posiada on jakieś atesty, dobrze jeśli na butelce znajduje się informacja o wpływie środka na środowisko naturalne.