Co musisz wiedzieć przed jazdą na torze wyścigowym

0 Comments

Zanim zrobisz swoje pierwsze okrążenie na torze wyścigowym, będziesz chciał poznać kilka podstaw dotyczących jazdy po nim. Oto kilka rzeczy, o których musisz pamiętać przed jazdą na torze wyścigowym.

Wybór trasy, wybór toru

  • Jakim samochodem powinienem jeździć? Wybierz samochód, który jest przystosowany do jazdy po torze wyścigowym. Tory wyścigowe są zaprojektowane dla konkretnych typów samochodów, więc będziesz miał lepszy czas jazdy na torze, jeśli wybierzesz odpowiedni samochód dla niego.
  • Jak szybko powinienem jeździć? Podczas jazdy na torze musisz przestrzegać ograniczeń prędkości obowiązujących na danym torze. W niektórych przypadkach tory mają stałe, wywieszone ograniczenia prędkości. Inne mogą mieć tymczasowe ograniczenia prędkości, które są zwykle wprowadzane ze względów bezpieczeństwa.
  • Jakich hamulców powinienem używać? Większość torów ma warunki pogodowe i jeśli tak jest, nie musisz się martwić o używanie zwykłych hamulców. Hamulce na każdą pogodę są zazwyczaj używane tylko na suchych torach.

Krótka historia wyścigów na torach wyścigowych

Wyścigi na torach wyścigowych nie są nowym pomysłem. W rzeczywistości, tory wyścigowe są częścią wyścigów od końca 19 wieku. Podczas gdy ludzie zawsze rywalizowali w wyścigach, do 1900 roku pierwsze wyścigi samochodowe stały się popularnym sportem.

Wyścigi odbywały się na torach ulicznych, torach owalnych, torach do przeciągania liny i innych niekonwencjonalnych torach wyścigowych jak z tej oferty.

Pierwsza profesjonalna seria wyścigów samochodowych powstała w 1907 roku. Wyścig Indianapolis 500, który jest obecnie najbardziej znanym wyścigiem na świecie, rozpoczął się w 1911 roku. Dziś profesjonalne wyścigi samochodowe to przemysł wart miliardy dolarów, który jest zarządzany przez serię międzynarodowych organów sankcjonujących. NASCAR i Formuła 1 to dwie najpopularniejsze serie na świecie.

Related Posts

Czym myć felgi?

0 Comments

Aby samochód był w dobrym stanie należy cykliczne myć felgi.…